Amikor kicsik voltunk már vártuk hogy nagyra nőjünk és mi is elmehessünk a Love Parade-re. Oké, akkor még nem tudtuk mi is az, csak a másik lényeget láttuk : hatalmas zenei élmények, hatalmas bulik és mindenki szabad. Vagy szabadon ..., de azt akkor még nem tudtuk. Aztán szépen cseperedtünk és ha nem is sejtettük mindig, nagyon sok német slágerre táncikáltunk szigorúan éjfél előtt majd szigorúan éjfél után. 

A német elektronikus és rock muzsika nem csak Európában, hanem az egész világon lefektette a mai zene alapjait. Az első és talán egyik legnagyobb alkotó a Kraftwerk, aki a 70-es években állt neki Európa meghódításának. A zene annyira jól sikerült, hogy a Depeche Mode és Björk is belőlük inspirálódott. A Kraftwerknek olyan, ma is divatos műfajokat köszönhetünk, mint a szintipop, a techno és az indusztriális zene. A zenekar munkássága során szépen lefektette az elektronikus zene ma is használatos alapjait. Zeneforradalmi dallamokat szereztek, azóta is használatos hangszereket terveztek, az utódaik pedig szinte a végletekig tágították a műfaji határokat. 

 

 

A német elektronikus muzsika nem állt meg egy világsikerű bandánál, hamarosan új művészek tűntek fel a műfaj porondján. A Scooter nevű formáció az egész világot meghódította technó zenéjével. Első  - és egyben névadó - slágerük a Hyper Hyper volt, mellyel robbanásszerűen törtek be a német és később az európai zeneiparba. Azóta megszámlálhatatlan mennyiségű albumot adtak el világszerte, megszerezték számos toplista előkelő helyét és szinte egybe forrtak a technoval. Bár a zenekar az évek során rengeteg tagcserét élt meg a legtöbben a Scootert H.P.Baxxter-rel azonosítják. 

 

 

A rockzene kedvelői mind ismerik a Rammsteint, melynek a neve a laikusok számára is ismerősen, a nagymamák számára ijesztően cseng. A zenekar egyik első száma egy amerikai tragédia megemlékezésére készült, mely Ramstein városában történt. Később a média két "m"-el kezdte írni a nevüket, mely a a német, döngölni igével függ össze - valószínűleg nem véletlenül. A Rammstein zenéje a hard rock, az ipari metál és az elektronikus zene keveréke, mellyel kortársaihoz hasonlóan az egész világon ismertek lettek, annak ellenére, hogy leginkább anyanyelvükön énekelnek. Az együttes helye szinte a megalakulásától kezdve biztosítva volt a rockzenében, számtalan világslágeren és hosszú turnékon túl a rockerek még ma is alapműként hallgatják. 

 

 

Napjaink egyik legkedveltebb előadója Paul Kalkbrenner is az ország szülötte. A Berlin Calling című film zenéjének megírása fektette le karrierje alapjait. Az előadót a film, melyben a főszerepet is ő játszotta világhírűvé tette. 2010-ben magyarul üzent a hazai rajongóknak, miszerint iszonyatosan élvezte a bulit, amit nálunk szerencsére sokan tesznek. Vagy ezért, vagy más megfontolásból de az is biztos, hogy idén is tiszteletét teszi a Sziget Fesztiválon. 

 

 

Leírásunkban a leghíresebb előadókat vettük kicsit górcső alá. A lényeg azonban, hogy Németországba egyszer minden olyan fiatalnak és nem fiatalnak is el kell látogatni bulizni, hogy átérezze milyen az igazi német klubélet. Járataink segítségével ez az álom pedig könnyen valóra válhat, sőt akár kedvezményesen is utazhattok, ha figyelitek a happy hours időpontokat a Facebookon. 

A bejegyzés trackback címe:

https://orangewayshappyways.blog.hu/api/trackback/id/tr656162488

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása